Vyberte stránku

Google, googlovat, vygooglit. Tyhle výrazy se již nemusíme učit, jsou tak jaksi už natrvalo v našem slovníku. Systém ovšem není jenom o vyhledávání, nabízí celou řadu dalších aplikací a služeb. Jaké byly v uplynulém roce 2016 ty nejpoužívanější?

Jedničkou je vyhledávač…

A to asi není žádné překvapení – v globálním měřítku představuje Search Engine celosvětovou špičku (o prvenství se neustále přetahuje s Facebookem, na konci roku 2016 byl druhý, v Česku první).

Stejně tak není překvapení další obsazení na bedně. Druhou nejpoužívanější službou je prohlížeč Chrome, který patří k nejspolehlivějším a s necelými 74 % uživatelů (prosinec 2016) je také nejoblíbenější prohlížeč. A na třetím místě je populární Gmail, ani tomu se vzhledem k jeho multilevel využití nejen pro další služby nelze divit.

V první desítce Android, reklamní systémy nebo úložiště

Široké spektrum googlích služeb má za následek, že čtvrtou nejpoužívanější službou je jeden z tahounů mobilních zařízení operační systém Android, na pátém místě server Youtube (dlouhodobě třetí nejnavštěvovanější portál na světě).

Do první desítky se vešly ještě reklamní systémy – AdSense (6.) pro umisťování reklam na weby a AdWords (8., PPC systém). Sedmou nejpoužívanější službou je cloudové úložiště Google Drive, na devátém místě se drží Maps. A desítku uzavírá stále populárnější Public DNS systém (servery a protokoly DNS).

Oblíbené stále Google Plus nebo překladač

Ani na 11.-16. místě nenajdeme výraznější překvapení. Google News, sociální síť Plus, blogovací systém Blogger, dále systém pro sdílení dokumentů Docs, vzdělávací platforma Books a v neposlední řadě také překladač Translate. Kompletní přehled šestnácti nejpoužívanějších služeb najdete v níže uvedené grafice. Můžete si spopočítat, kolik z uvedených aplikací a služeb používáte. A jakou z nich používáte úplně nejčastěji a kterou naopak vůbec?

google - nejpoužívanější služby infomgrafika

Jaké byly nejpoužívanější služby Google v roce 2016?

Zdroje

www.canva.com
www.ecloudbuzz.com/most-popular-google-products-services
en.wikipedia.org
www.iconarchive.com
www.w3schools.com/browsers