Vyberte stránku

Animovaný gif je prostě taková vychytávka – dokáže rozzářit vaše webovky, newsletter nebo dát šťávu profilu na sociálních sítích a přitom jeho vytvoření není dnes tak složité jak se na první pohled může zdát. Využít můžete některý z online nástrojů.

Giphy.com

Jedná se o poměrně jednoduchý nástroj, který je takřka ideální pro začátečníky. Umožňuje pracovat s videem nebo vytvářet jednoduché slideshow. Je možné nastavit rychlost animace, přidat text, uložit do PC nebo online. Za omezení tohoto nástroje lze ovšem považovat formát výsledku, kdy se obrázek automaticky ořeže na šířku 480 px. Pokud tedy např. tvoříte úzké bannery, nelze jej příliš použít.
» giphy.com

Gifcreator

Mocnějším nástrojem je gifcreator. Můžete nahrát až 500 snímků formátů JPG, PNG, GIF, PSD or BMP, upravovat velikost obrázků, pracovat s rychlostí animace. Aplikace nemá problém se zachováním velikosti, nevýhodou je ovšem absence možnosti vkládání textů do slideshow. Výhodou naopak je možnost zvolit možnost komprese velikosti souboru.
» gifcreator.me

Ezgif.com

Zdaleka nejvíce funkcí poskytuje nástroj Ezgif.com. Nemá problém s velikostí, vkládáním textů s různými fonty, převodem videa do formátu gif a využití různých efektů. Vedle toho funguje jako online editor pro obrázky ve formátu jpg, png.
» ezgif.com


Formát GIF (Graphics Interchange Format) je určený pro rastrovou bitmapovou grafiku. Využívá neztrátovou kompresi (tzv. LZW), uplatnění najde pro loga, nápisy a plánky. Jeho omezením je maximální počet použitých barev (256 – 8 bitů), nicméně obrovskou výhodou je možnost jednoduché animace (oproti standardu png).