Vyberte stránku

Když se řekne prodej na Instagramu, leckdo možná jen pokrčí rameny – v české kotlině se nástroj na sdílení „čtvercových“ fotek dostává teprve do širšího povědomí. Především ale v anglofonních zemích využívají náskoku a přes Instagram prodávají. A ono to funguje. Je však zapotřebí využít některého ze šikovných nástrojů.

Like2buy

Tato aplikace funguje jenom pár měsíců, její jméno se jako jedno z mála doneslo až do Česka, dokáže totiž Instagram propojit s Vaším e-shopem. Jak zde funguje prodej na Instagramu? Zveřejněná fotka je synchronizována s e-shop feedem a zákazník se na něj přes dva prokliky dostane přes profil na Instagramu. Příkladem fungování je např. shop Forever21. Aplikaci je možné vyzkoušet, Cena za měsíc provozu se pohybuje okolo 1000 dolarů.

Demo verze: 1 měsíc zdarma
Cena: cca 1000 USD/ měsíc
Řešení: e-shopy, prodej na Instagramu

Shopseen

Shoppové řešení Shopseen představuje odlišnou možnost multiplatformního využití – nefunguje totiž jen v prostředí Instagramu, ale i také na dalších místech. Opět využívá feedu, kdy zákazníci po prokliku fotky mohou přejít do e-shopového rozhraní Shopseen. Na této bázi funguje např. Properfox. Nespornou výhodou je pořizovací cena, např. při jediném webu neplatíte nic, aplikace počítá provizi z každého nákupu. Rozhraní můžete využít např. jen pro Instagram, ale také pro neomezené množství webů.

Cena: Programy na 1, 2, 4, 8 a neomezeně e-shopů
Např. 1 obchod: zdarma, provize 10 % z každé transakce
Řešení: multiplatforma

Soldsie

Tento systém se podobá Like2Buy, ale je koncipován tak, že zákazníci nemusí při nákupu aplikaci opustit. Po zveřejnění produktu na Instagram zákazník přidá komentář „SOLD“ a dostane na svůj e-mail fakturu s pokyny pro zaplacení. Nákup dokončí pomocí kreditní karty nebo Pay Palu. Aplikace využívá např. firma OPI.

Cena: 49,99 za měsíc
Možnost: demo na 14 dní
Řešení: e-shopy, prodej na Instagramu

Instaorders

Nástroj opět učený primárně pro e-shopy, který je k dispozici zdarma. K jeho aktivaci postačí přihlášení přes Instagram – aplikace importuje Vaše fotografie, které poté synchronizuje s účtem na Instaorders. Následně dotvoříte popisky a cenová rozpětí produktů.

Cena: free, platba za provize
Řešení: menší e-shopy

Candid.io

Vizuálně orientovaná aplikace, která si klade za cíl především podporu Vaší značky – chce vyprávět příběh vaší firmy očima Vašich fanoušků a vytvářet tak zážitkovou platformu (customer inspired e-commerce) – např. Iloveshowpo.

Cena: Standardní licence za 199 dolarů za měsíc nebo premium za 399 dolarů
Demo: na 14 dní
Řešení: podpora brandu

Inselly

Řešení značky Inselly se od výše uvedených odlišuje – agreguje instagramové fotky na základě hashtagů a usnadňuje tak jejich vyhledávání. Zaregistrované nabídky (především ze světa módy, stylu a bydlení) se objevují na stránkách Inselly. Nemusíte tak provozovat svůj e-shop, a přesto můžete nabízet svoje produkty. Jako vždy postačí přihlášení přes Instagram účet.

Cena: free, premium od roku 2016
Řešení: Komunita, prodej bez e-shopu

Liketoknow.it

Platforma, která je populární především mezi módními blogery (postování nejnovějších outfitů), ale také u vybraných firem (produkty). Funguje podobně jako Inselly (instagramová galerie). Pro zapojení do systému opět postačí přihlášení přes Váš účet do Instagramu, např. Navygraceblog.

Cena: zdarma
Řešení: Komunita, prodej bez e-shopu