Vyberte stránku

Základní nastavení nejpopulárnějších prohlížečů je obvykle pro běžného webového surfaře nedostačující. Každý si ten svůj oblíbený rád přizpůsobí obrazu svému. I celou řadu funkcí lze spláchnout přes standardní nastavení, prohlížeče toho umějí daleko více, přes. tzv. skryté funkce prohlížečů. Jak je na tom Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera?

Google Chrome

Pro zobrazení rozšířené funkčnosti nejpopulárnějšího prohlížeče slouží služba About. Zobrazené sekce se rozdělují na uživatelské (List of Chrome URLs) a vývojářské (For Debug).

SPUŠTENÍ | Zadejte do příkazového řádku chrome://about/
Nápověda

Mozilla Firefox

Ve Firefoxu se spouštěcí stránka nazývá Config. Nenechte se zaskočit tím, že při vstupu se Vám zobrazí varovná stránka. Firefox v základním nastavení nabízí u jednotlivých funkcí aktuální stav nastavení.

SPUŠTENÍ | Zadejte do příkazového řádku about:config
Nápověda

Opera

Nastavení prohlížeče Opera skýtá ze všech jmenovaných zřejmě nejpřívětivější uživatelské rozhraní (místo standardního „telefonního seznamu“ Vás přivítá příjemné webové rozhraní.

SPUŠTENÍ | Zadejte do příkazového řádku opera:config
Nápověda

TIP: Vřele doporučuji nastavením nejprve jen prosurfovat a defaultní nastavení ponechat. Neopatrná změna by mohla mít za následek nestabilitu, případně pád prohlížeče.