Vyberte stránku

Generátor favicon? Favicon.ico je ikona, která se zobrazuje nejčastěji v adresním řádku, v nabídce záložek nebo na panelu se stránkou. Jestli finišujete se svými webovkami, tak byste na ni neměli zapomenout. Hodit se bude jistě šikovný generátor, který nezapomene na žádný z formátů.

K čemu je favicon dobrý?

Jedná se o soubor (ikonu webové stránky, ikona karty, adresy URL nebo záložky), který obsahuje jednu ikonu (nejčastěji ve velikost 16 x 16 px) nebo celou sadu ikon v různých velikostech (ty se různí např. pro zobrazení na různých místech v mobilních operačních systémech).

Byl poprvé uveden společností Microsoft v roce 1999 (původně pro browser Internet Explorer 5), aktuálně ho podporují vesměs všechny nejpoužívanější prohlížeče (liší ale zobrazení na různých místech – např. Edge nezobrazuje favicon v adresním řádku, Google Chrome nezobrazuje v adresním řádku nebo v rozbalovacím seznamu adresního řádku).

Favicon si můžeme vytvořit ručně (vytvoříme si cílový obrázek a ten ručně ořežeme na potřebnou velikost). Proto, abychom obsáhli všechna potřebná zařízení, je dobré použít opět nějaký online generátor favicon. Šikovným nástrojem je favicon-generator, který vedle exportních funkcí obsahuje také favicon editor.

» Vyzkoušet generátor favicon