Tisk webových stránek přímo z prohlížeče může někdy představovat překvapivý problém – při zadání běžné klávesové zkratky CTRL+P se totiž celkem běžně může stát, že z webové stránky vytiskneme všechno možné jen ne požadovaný text. Celý zakopaný pes je v tzv. tisku na pozadí.

Stává se až příliš často – při tisku se nám špatně vytikne text, v grafikách chybějí některé prvky, ale naopak máme ve vytištěném dokumentu veškerou reklamu. V defaultním nastavení prohlížečů totiž možnost tisku na pozadí obvykle není povolena a pokud zrovna spěcháme, nemusíme ji snadno najít. Kde hledat?

Mozilla Firefox

Pokud nemáte zobrazenou hlavní nabídku, poklepejte na horní lištu a pod odkazem Soubor vyberte Vzhled stránky. Tam již stačí zaškrtnout možnost Tisknout pozadí (barvy a obrázky).
» návod Firefox

Google Chrome

Rozklikněte hlavní menu v pravém rohu obrazovky a z nabídky vyberte Tisk. Ve zobrazeném dialogu je třeba rozbalit podnabídku Další nastavení, dorolovat dolů a v části Možnosti zaškrtnout Grafika na pozadí.
» návod Chrome

Opera

Návod v prohlížeči Opera se skrývá taktéž v hlavním menu a pod odkazem Tisk. Rozbalte podmenu Více voleb a v nabídce Volby zaškrtněte Grafika pozadí.
» návod Opera

Profesí marketingový specialista se slabostí pro inovace všeho druhu,
statistiky a sociální sítě. Miluji vaření a nejen v kuchyni spojuji často
nespojitelné. A ten pravý relax pro mě znamenají hory, ať už po svých
nebo na kole či koloběžce.

Chci online tipy

... dostávat 2x měsíčně do schránky

Děkuji, úspěšně jste přihlásili k odběru.