Vyberte stránku

Často si lámeme hlavu s tím, jak převést jeden typ souboru do druhého. Před nedávnem se markomu psalo o skvělém nástroji online-convert.com, který toho dokáže opravdu hodně. Jenže vždycky se najde něco dalšího, co je potřeba. Co třeba export vytvořené tabulky z Excelu do formátu jpg nebo další office soubory?

Co nějaký nástroj konverze souborů on-line?

Čas jsou peníze a výše uvedený postup se může zdát příliš zdlouhavý. Logickým krokem je tedy se poohlédnout po nějakém on-line nástroji. Expertem na oblast office souborů (a dalších) je portál coolutis.com. K využití nabízí samozřejmě i komerční verzi, ale on-line nástroje jsou k dispozici zdarma.

Pokud chcete převést Excel soubor, tak je postup jednoduchý. Vyberete požadovaný soubor, zvolíte formát výstupu a potvrdíte. Soubor pak následně stáhnete do Vašeho počítače. Vedle Excelu takto můžete převádět i Word, Powerpoint PDF a další.

Vyzkoušet převod souboru z Excelu

Další podporované formáty
Audio, Obrázky, Video, PDF, Word, XLS, XML, AutoCAD, HTML, PowerPoint, eBooky, e-maily (MSG, EML). Online PDF splitter, Tiff splitter, PDF kombinátor (až 5 souborů PDF dohromady) TIFF kombinátor (až 5 Tiff souborů dohromady)

TIP pro Excel

Ctrl+C a nástroj Malování
Pokud chcete zůstat v offline prostředí, tak je to s tím exportem vlastně docela jednoduché. Dokument vytvořený v prostředí Excelu jednoduše rozkliknete, myší označíte požadovanou oblast, kterou chcete exportovat, a zkopírujete do schránky. Otevřete si svůj oblíbený nástroj na obrázky (ať už používáte komerční Photoshop, GNU nástroj Gimp nebo prosté windowsovské Malování a prostě vložíte. Pak už stačí v požadovaném formátu uložit a je to.