Vyberte stránku

Možná to také znáte – máte vygenerované pdfko a potřebujete ho co možná nejrychleji převést do obrázkového formátu, ideálně jpg. Jenže zrovna nemáte po ruce šikovný program typu Photoshop, a hlavně setsakramentsky spěcháte. Co s tím? Prévést online pdf může pomoci některý ze šikovných online nástrojů.

Důvodů, proč potřebujeme mít po ruce vedle pdf klasiky také obrázek může být několik – třeba, že se pohybujete v redakčním systému bez admin práv a vkládání pdf (které obvykle tyto systémy často nerozeznávají jako obrázek) funguje velmi obtížně. A pokud spěcháte a nemáte příslušný program, vypomůže s radostí některá online utilitka.

» Pdf2jpg.net – online pdf do jpg

pdf2jpg.net
Tenhle nástroj je opravdu jednoduchý – vložíte příslušné pdfko, vyberete kvalitu výstupu (v nabídce jsou možnosti rozlišení 72, 150 a 300 dpi) a dáte konvertovat. Vygenerovaný soubor poté stáhněte do počítače. Výsledná kvalita výstupu (zejména při nižších rozlišeních) není nikterak světoborná, ale pro potřeby webového použití bohatě stačí.

» Convertonlinefree – online pdf do jpg a word

convertonlinefree.com
Tahle stránka toho umí trošku více – vedle jpg zvládne i zpětný převod z jpg do pdf, dále konverzi do word souboru souboru a další. Výstup je poté realizován v rozlišení 100, 300 a 600 dpi.

» Smallpdf – online pdf komplet

smallpdf.com
Do třetice konverzní nástroj, tentokrát pro náročnější uživatele. V obousměrném provozu pracuje s formáty pdf a jpg, pdf a office klasika (word, excel, powerpoint), pdfka umí otáčet, spojovat, rozdělovat a zabezpečit. Nadto soubory můžete nahrávat z vašeho Dropbox nebo Google Drive účtu.

» Freepdfconvert – bonus pro převod do tif

www.freepdfconvert.com
Tento nástroj se nikterak výjimečně neodlišuje od předchozího, nabídkou funkčnosti jednosměrný převod pdf do wordu, excelu a powerpointu, nadto zvládne konverzi do jpg a png. Malým bonusem je převod do formátu tif.