Vyberte stránku

Online konvertor se hodí vždycky – konverze souboru s neznámou příponou, se kterou si naše programy v počítači neumějí poradit, byl vždy poněkud problém. Zná to nejenom každý marketér. Řešení v podobě instalace dílčích programů dokáže náš problém řešit jen dočasně. Daleko efektivnějším způsobem je využít některý konvertor dostupný online. Jaký si ovšem vybrat?

Online-convert.com: vše na jednom místě

Tato otřepaná fráze platí pro online-convert.com, který nabízí skutečně široké možnosti, jak konvertovat soubory on-line, zdarma a bez instalace dalšího software. Pojďme se nyní na tento nástroj podívat podrobněji.

Základní funkce
Online-convert zvládá bez potíží celkem sedm základních oblastí převodu: pracuje jednak s videem a audiem, dokáže převádět obrázky a dokumenty, ale poradí si také s archivovanými soubory, e-booky, resp. nabízí možnost generovat hesla.

Nespornou výhodou tohoto nástroje je nejen široká škála podporovaných oblastí, ale především další možnosti nastavení kvality souborů (např. datový tok u audia nebo rozlišení u obrázků). Jednotlivé nástroje pak podporují celou řadu nejčastěji používaných formátů, níže je uveden jejich přehled.

Archivace souborů 7z, apk, bz2, gz, gzip, jar, rar, tar, tgz, zip
Audio formáty 3ga, aac, aif, aiff, amr, au, aup, caf, flac, gsm, kar, m4a, m4p, m4r, mid, midi, mmf, mp2, mp3, mpga, ogg, oma, opus, qcp, ra, ram, wav, wma, xspf
CAD soubory/ Databáze dwg, dxf; bup, pdb
Bitmapové obrázky arw, bmp, cr2, crw, divu, dmg, dng, fpx, gif, ico, jp2, jpeg, jpg, nef, orf, pcd, pcx, pict, png, pssd, sfw, tga, tif, tiff, webp, xcf
Dokumenty chm, doc, docm, docx, dot, dotx, eps, hwp, m3u, odt, pages, pdf, pub, rtf, sxw, txt, wpd, wps, xml, xps
E-booky azw, azw3, epub, fb2, lit, lrf , mobi, prc
Misc soubory cda, dat, exe, ics, img, ipa, kmz, pes, ps, rem, torrent, ttf , vcf
Prezentace key, odp, pps, ppsx, ppt, pptm, pptx
Tabulky csv, ods, xls, xlsx
Vektorové obrázky ai, cdr, emz, odg, svg, vsd, wmf, wpg
Video soubory 3g2, 3gp, 3gpp, asf, avi, divx, f4v, flv, h264, ifo, m2ts, m4v, mkd, mod, mov, mp4, mpeg, mpg, mswmm, mts, mxf, ogv, rm, swf, ts, vep, vob, webm, wlmp, wmv
Webové formáty css, htm, html, js, json

 

Alternativy

» Convertio
» Free Convertor

Další nástroje

Např. pokud pracujete výhradně s audio soubory, můžete vyzkoušet portál media.io, jestli chcete převádět pdf do formátu doc(docx), lze poté doporučit web pdf2docx.com a konečně jestli byste rádi převáděli videa, případě extrahovali multimédia přímo z webové stránky, je možné použít nástroj onlinevideoconverter.com. Nicméně každý ze zmíněných webů představuje jen řešení jednotlivých složek.

Pokud ovšem hledáte web, který dokáže mnohem víc, je třeba se podívat ještě jinde. Pokud se při práci se soubory patříte k začátečníkům, ideálním řešením by pro vás mohl být portál zamzar.com, který umí převádět video, audio, obrázky a také e-booky a stačí na základní úkony. Pokud všem potřebuje nastavovat jednotlivé parametry, máte smůlu, další nevýhodou je požadavek zadání e-mailu pro zaslání konvertovaného souboru.