Vyberte stránku

Prezentace projektu, výsledků, zážitků a já nevím, čeho ještě. Dlouhá léta byl synonymem pro vytvářením prezentací MS Powerpoint. Ačkoliv je k mání celá řada alternativ, v poslední době se do popředí stále více dere aplikace SWAY.

A je více než paradoxní, že legendární Powerpoint, prográmek, který byl dlouhou dobu pouze k dispozici v kancelářském balíku Office, mnohými zatracovaný, jinými ovšem velebený pro svou dostupnost, nyní dostává na frak od produktu mateřské firmy. Microsoft s tímto malým zázrakem přišel na trh už v roce 2015 a světe div se, aplikaci dostupnou online na webu https://sway.com, dal uživatelům k dispozici úplně zadarmo. Postačí k tomu pouhá registrace, případně je možné si stáhnout i aplikaci MS Store.


ONLINE NA CESTÁCH
1. díl # Online prezentace SWAY. >> SDÍLET

Co všechno Sway umí?

Středoevropský uživatel uvítá dozajista přívětivé české rozhraní, které svou jednoduchostí překvapuje. K dispozici je trojí rozhraní: editační, náhled a fullscreen, pracuje se standardními nástroji: nadpisy, texty, obrázky, videi, vkládat lze také odkazy, tweety a různými skupinovými efekty pro multimédia. Uživatel tak může vytvářet velmi barvitou prezentaci a přitom ho to bude stát minimum námahy.

Prezentovat onlajnově

Výsledek místo tradičních slides připomíná dobře propracovanou webovou stránku a k jejímu spuštění můžete zvolit jednu ze tří úrovní prezentace: soukromá (přístupná pouze po přihlášení k účtu), pouze s odkazem nebo plné sdílení (např. ve Vaší galerii Docs.com). Za menší nevýhodu lze ovšem považovat, že Vámi vytvořené Swaye nelze standardní cestou stáhnou a používat offline.

Proč Sway využívat?

Možná nejste přáteli produktů MS Office, ale jedno se Swai musí nechat: je nesmírně jednoduchý pro ovládání a je zdarma. Pokud totiž hledáme adekvátní náhradu, většinou totiž narazíme na licenční omezení, komerční verzi nebo složitost ovládání. Doporučuji rozhodně vyzkoušet.

Alternativy

ClearSlide (marketing)
Haiku Deck
Keynote (alternativa Powerpoint pro iOS)
Prezi (osobní prezentace)
Powtoon (animace)
SlideDog
Slideshark