Vyberte stránku

Když se řekne výdělek na webu, tak mnoho uživatelů, kteří provozují úspěšný blog nebo profil na sociálních sítích, zpozorní. Monetizovat svůj vlastní projekt není však úplně lusknutím prstu, zejména pokud se týká shánění poptávek. Řešením může být služba pro získání PR článků, blogů a sociálního dosahu linketica.

Jak to funguje?

Linketica je určená jednak tvůrcům obsahu, jednak inzerentům. My se podíváme na to, jak funguje část pro ty, kteří chtějí prostřednictvím svého reklamního prostoru vydělávat. Jako tvůrce obsahu se můžete realizovat na platformě vlastního blogu (formát reklamního článku), dále pak na sociálních sítích: Facebook, Twitter, Youtube a Instagram.

Logo Linketica

Registrace

Pro registraci jsou vyžadovány dva základní údaje, a to vaše jméno a e-mail. Po zadání vám na zadanou e-mailovou adresu bude zasláno heslo. POZOR! Heslo máte vygenerované v e-mailu, nikde jej nezadáváte. Během přihlášené relace doporučuji otevřít i druhý panel s e-mailem. Po přihlášení budete vyzváni k aktualizaci údajů (adresa, kontakty, IČO), doporučuji vyplnit (můžete hned nebo později proklikem na ozubené kolo s vaším e-mailem v pravém horním rohu).

Linketica registrace

Přidání reklamního prostoru

Poté, co se úspěšně zaregistrujete a aktualizujete svoje osobní údaje, můžete začít se systémem pracovat. Na začátek je třeba přidat reklamní prostor. Vyberte typ platformy (blog, Facebook, Twitter, Youtube, Instagram), zadejte jazyk (na výběr je kromě češtiny také němčina, angličtina, polština a slovenština), vyplňte adresu, název a popis.

Linketica - reklamní prostor

Zbývají poslední dva kroky:
Určit, kolik chcete vydělávat za zveřejněný článek nebo post. Platí, že budete článek sami tvořit nebo využijete materiály zaslané inzerentem. VŘELE DOPORUČUJI: důkladně zvažte, jakou částku nastavíte – může být na škodu, když se budete držet při zemi a budete brát odměnu neadekvátní významu vaší platformy, nebo naopak přestřelíte, a tudíž hrozí, že nepřijde žádná poptávka.

Kolik si mám za reklamu či PR říct?

Tento odstavec souvisí s předchozím: jakou si máte určit odměnu? Je třeba znát dobře svou cenu, a proto zde existuje v hlavním menu nástroj Ranky, který vám do začátku může pomoci. Zadáte svou adresu a nástroj změří jednotlivé ranky, na jejich základě vám navrhne měsíční výdělek. Např. při návštěvnosti 50 tis. měsíčně se výdělek může v tom stejném časovém horizontu pohybovat okolo 8-10 tis. Kč.

Provizní program

Chybět samozřejmě nemůže ani provizní program (affiliate). Platnost cookie je v tomto případě 30 dní a pokud linketice přivedete nového zákazníka, získáváte provizi z obchodů ve výši 10 % po dobu 2 let.

» Vyzkoušíte službu Linketica?