Vyberte stránku

V dnešní době je zcela běžné, že každý internetový uživatel má hned několik e-mailů – pracovní, pro registraci na fórech, v e-shopech nebo pro zasílání oficiální soukromé pošty. A mnohý potvrdí, že být na všech účtech neustále online je takřka nadlidský úkol. Elegantním řešením je propojení e-mailových účtů dohromady.

V České republice je nejoblíbenějším poskytovatelem e-mailu služba Seznam.cz. Vedle jisté dávky tradičnosti je to způsobeno také úrovní nabízených služeb a možnost propojení různých schránek k nim patří. Nastavení stahování je jednoduché – stačí zadat v sekci Nastavení položku Propojení schránek. Poté stačí zadat Vytvořit nový účet a vyplnit požadované údaje: adresu a heslo. Kamenem úrazu většinou bývá pro mnohé uživatele termín POP3 a port. Zde je třeba pátrat v nastavení účtu, který chceme stáhnout, např. tiscali mail používá pop3 server pop3.tiscali.cz a port 110. Po základním nastavení je třeba být trpělivý – pokud máte původní účet delší dobu, stahování pošty může trvat několik minut nebo i hodin. Nezapomeňte nastavit také adresu pro odesílání, aby bylo propojení kompletní.

Návod na propojení schránek

Doporučení:
Pokud propojujete několik účtů, filtrujte příchozí zprávy do adresářů, jinak se brzy přestanete orientovat v tom, na který účet vám původní e-mail přišel.