Vyberte stránku

Nahrání obrazovky počítače se někdy prostě hodí – ať už chcete udělat záznam své činnosti nebo potřebujete vytvořit místo složitého tutoriálu jednoduchý videonávod. Nástrojů, které lze použít, je spousta, zde přinášíme pár zajímavých tipů.

FREEWARE NÁSTROJE

Atube Catcher

Multifunkční nástroj pro stahování a nahrávání videa, podporuje stahování z desítek videoserverů, další funkcí je screen obrazovky.
» www.atube.me

CamStudio

Dostupný a jednoduchý nástroj, který je k dispozici zdarma. Nespornou výhodou je jeho snadné ovládání, doplňují grafické prvky (např. zvýraznění kurzoru) a jednoduchý export do avi souboru. Samozřejmostí je možnost nahrávání zvuku.
» camstudio.org

HyperCam

Velmi podobný nástroj jako CamStudio, ideální pro ty, kteří v oblasti nahrávání začínají, k dispozici je zdarma.
» www.hyperionics.com

PLACENÉ PROGRAMY

Fraps

Univerzální velmi používaná windowsovská aplikace, která má multifunkční použití (počínaje herních videí používajících Direct X, konče možností záznamu videa). Záznam je natáčen ve vysoké kvalitě pro případné další zpracování.
Licence: Commercional (37 USD)
» www.fraps.com

Camtasia

Výborný nástroj pro tvorbu návodů a tutoriálů (video + zvuk), nahrávání se realizuje ve středně dobré kvalitě (ideální pro případ, že výsledné video nemáte dále v plánu zpracovávat).
Licence: Commercional (199 USD)
» www.techsmith.com/camtasia.html

TIP PRO WINDOWS 10

Xbox Windows 10

Pokud používáte Windows 10, tak můžete využít k nahrávání aplikaci Xbox, který slouží apriori k nahrávání her (funkce Game DVR). V Nastavení Xvboxu si zvolte kvalitu nahrávání a poté již můžete začít. Nastavení je vcelku jednoduché – pokud máte aktivní jedno okno, stiskněte klávesovou zkratku Win+G, kde potvrdíte spuštění. Objeví se záznamový panel a můžete začít nahrávat. Pro ukončení a uložení stiskněte Win+R a klepněte na červené tlačítko.