Vyberte stránku

Trojice nejnavštěvovanějších webových portálů ve světě a mnoha zemích Evropy, resp. Spojených států amerických je de facto stejná: Facebook, Google, Youtube, mnohdy si weby pouze prohazují pozice. V Česku jsou nejnavštěvovanější weby jiné.

Nejnavštěvovanější weby v Česku? Jedničkou je Facebook

Neotřesitelnou pozici má nejenom v České republice, ale také ve světě Facebook, který se zhruba 20 miliardami návštěv denně žebříčku dle similarweb.com jasně vede. První místo drží tato největší sociální síť také třeba na Slovensku, ale také v řadě zemí západní Evropy, v USA je Facebook druhým nejnavštěvovanějším webem. Ve dvou nejlidnatějších zemích světa, Číně a Indii má tento portál rozdílné postavení. Zatímco ve druhé jmenované zemi patří ke špičce (3. místo), v Číně se nevešel ani do první padesátky (tam je pro místní uživatele blokován).

Druhé místo si v České republice drží vyhledávač Google.cz (varianta s doménou .com je světovou dvojkou, v CR na pátém místě). V USA je Google první, v Austrálii národní doména Google.com.au vede, adresa s doménou .com je třetí. V Číně je portál Google.com na deváté pozici.

Třetí místo v České republice patří vyhledávači Seznam.cz. V rámci střední Evropy, ale také v globálním měřítku toto představuje unikát, neboť ve většině zemí třetí příčku okupuje Youtube.com, národní portál mezi prvními třemi figuruje zřídka kdy (výjimku tvoří již zmiňovaná Čína nebo třeba Rusko, kde národním portálům patří první tři místa (jedničkou je největší evropská sociální síť Vk.com – celosvětová pětka).

10 nejnavštěvovanějších webů ve světě

1. Facebook.com (sociální síť)
2. Google.com (vyhledávač)
3. Youtube.com (sdílení videí)
4. Yahoo.com (zprávy a média)
5. Vk.com (sociální síť)
6. Live.com (e-mailová služba)
7. Ok.ru (sociální síť)
8. Google.com.br (vyhledávač)
9. Yandex.ru (vyhledávač)
10. Wikipedia.org (webová encyklopedie)

Zdroj: Similarweb.com

V ČR sociální sítě, ale také zpravodajství

V padesátce nejnavštěvovanějších webů České republiky jsou zastoupeny sociální sítě (v první dvacítce kromě Facebooku také osmý Vk.com a třináctý Instagram), zpravodajství (hned čtyři servery v Top 20: Idnes.cz, Novinky.cz, Super.cz a Centrum.cz). V první dvacítce je také zbožový srovnávač, resp. inzertní portál (Heureka.cz a Bazos.cz), nejnavštěvovanějším nákupním portálem je Alza.cz. Zajímavostí v první dvacítce je filmová databáze Csfd.cz nebo erotický portál Freevideo.cz.

20 nejnavštěvovanějších webů v ČR

1. Facebook.com (sociální síť)
2. Google.cz (vyhledávač)
3. Seznam.cz (vyhledávač)
4. Youtube.com (sdílení videí)
5. Google.com (vyhledávač)
6. Idnes.cz (zprávy a média)
7. Mapy.cz (mapy)
8. Vk.com (sociální síť)
9. Novinky.cz (zprávy a média)
10. Super.cz (zprávy, celebrity, bulvár)
11. Centrum.cz (zprávy a média)
12. Szn.cz (e-mail)
13. Instagram.com (sociální síť)
14. Wikipedia.org (webová encyklopedie)
15. Heureka.cz (srovnávač zboží)
16. Bazos.cz (inzertní portál)
17. Csfd.cz (filmová databáze)
18. Blesk.cz (zprávy a média)
19. Alza.cz )e-shop)
20. Freevideo.cz (erotický portál)