Vyberte stránku

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Děláte zkušební webovky, tvoříte šablony, makáte na dokumentaci. Máte třeba skoro hotový layout, ale ostré texty nemáte. Co s tím? Kopírovat texty odjinud se vám nechce, v tomhle případě pomůže text všeobecně známý jako Lorem Ipsum. Velmi užitečným nástrojem je generátor, zvláště pak, pokud má nadstavbu do dalších oblastí (hesla, QR kód).

Nástroj webtoolkitonline.com představuje optimální volbu. Je označovaný jako nástroj pro vývojáře (encoder, konvertor, generátor a mnoho dalšího). Marketéři a běžní uživatelé využijí zejména utilitky sloužící pro generování.

Lorem Ipsum: pomůcka nejen pro grafiky

K čemu že vlastně slouží tenhle pseudolatinský text? Jestli nemáte k dispozici ostrý text, můžete třeba nakopírovat jeden jediný odstavec, nicméně aby oči pěkně běžely po řádcích a nebyly unaveny stále stejným textem, pro tyto účely by vytvořen právě text Lorem Ipsum (lipsum). Je odvozen z díla O nejvyšším dobru a zlu (Cicero) a ačkoliv laikům připomíná latinu, je celý smyšlený. V generátoru si nastavíte buď počet slov nebo odstavců a celý text můžete podle potřeby zkopírovat.

» Lorem Ipsum generátor

Silné heslo je základ všeho

Generátor hesel

O generátoru hesel jsem již psal zde, nicméně není na škodu vyzkoušet také jinou možnost, zvláště když máte vše po ruce na jednom místě. Pokud se vám nechce vymýšlet složité kombinace a naopak se rádi vyhnete heslům typu láska, miláček a 12345678, vřele doporučuji přejít na generátor hesel. Zvolte počet znaků, jejich strukturu a můžete si vygenerovat bezpečné heslo. Pamatujte – čím delší a čím variabilnější, tím lepší.

» Generátor hesel

QR kód – nedoceněný marketingový nástroj

QR kód a jeho budoucnost

O tom, že budoucnost QR kódu bývala zářná a nyní je značně nejistá, se na markomu také hovořilo. Tento nástroj, který má propojovat svět tištěných a online médií se lidem nedokázal dostat pod kůži a o jeho potenciálu se vždycky jen spekulovalo. I když se krátce zdálo, že bude zažívat nečekanou renesanci, jeho marketingové využití je sporné. Nicméně někdy se narychlo vygenerovaný QR kód může hodit. Vložte svou zprávu a je to.

» QR kód generátor

Zdroje

www.webtoolkitonline.com
cs.wikipedia.org/wiki/Lorem_ipsum